Od historycznego maksimum, zanotowanego 7 grudnia, wycena CD Projektu stopniała o niemal 17 mld zł. Jeszcze przed premierą „Cyberpunka" (10 grudnia) w rejestrze krótkiej sprzedaży publikowanym przez KNF w zestawieniu aktualnych pozycji widniał fundusz Melvin. Przed premierą jego pozycja krótka netto wynosiła 0,7 proc. Gdy spadki przybrały na sile, zredukował tzw. shorta do 0,64 proc. (to dane z 10 grudnia). Z informacji jakie dziś wyświetlają się na stronie KNF wynika, że Melvina w aktualnym rejestrze już nie ma: 11 grudnia, czyli dzień po premierze, jego udział spadł poniżej 0,51 proc. (w związku z tym musi już się ujawniać w rejestrze).
To jednak nie znaczy, że akcjami CD Projektu nikt już nie gra na krótko: w aktualnym rejestrze pojawił się Marshall Wace LLP - w jego przypadku pozycja ostatni raz była obliczana 11 grudnia. Obecnie wynosi ona 0,51 proc. netto.
Oprócz CD Projektu, na liście aktualnych pozycji w rejestrze KNF mamy jeszcze pięć innych firm: PKN Orlen (też Marshall Wace), KGHM (Marshall Wace), LPP (AKO Capital), Alior Bank (Insignis FIZ) oraz Idea Bank (Insignis FIZ).