Reklama

PGNiG odkryło w Polsce dwa złoża gazu

Nowe złoża znajdują się w woj. wielkopolskim. Ich łączne zasoby szacowane są na 0,6 mld m sześc.
PGNiG odkryło w Polsce dwa złoża gazu

Foto: Adobestock

PGNiG odkryło dwa złoża gazu ziemnego na terenie gmin Nowe Miasto nad Wartą i Czempiń znajdujących się w woj. wielkopolskim. Ich zasoby szacowane są na 0,6 mld m sześc. Spółka informuje, że zagospodarowanie nowych złóż, po którym rozpocznie się ich eksploatacja, potrwa około trzech lat. Łączne wydobycie ma sięgnąć około 20 mln m sześc. rocznie.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, prezes PGNiG, przekonuje, że w biznesie poszukiwawczo-wydobywczym wiedza, kompetencje i doświadczenie pracowników koncernu będą stanowiły podstawę funkcjonowania koncernu multienergetycznego, powstającego z połączenia spółki z Orlenem. Obie firmy już teraz współpracują w tej dziedzinie, czego przykładem ma być jedno z właśnie odkrytych złóż.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama