- Jesteśmy zadowoleni, że wypłata dywidendy jest możliwa – powiedział Reutersowi wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. - Nie odniosę się do wysokości dywidendy. Podejmiemy decyzję krótko przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy – dodał Gawlik.
Przeciwne wypłacaniu przez spółkę dywidendy są związki zawodowe. Ryszard Zbrzyzny z działającego w spółce Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego powiedział Reutersowi, że nie wiadomo jak będzie się rozwijać sytuacja gospodarcza w przyszłości, czy nie będzie gorsza niż obecnie i czy spółka nie stanie w obliczu głębszego kryzysu bez gotówki.
Poprzednio zarząd rekomendował pozostawienie całego zysku w spółce, ale potem zapowiedział weryfikację tej decyzji.
- Powyższa decyzja wynika z poprawy warunków makroekonomicznych, bieżącej sytuacji finansowej spółki oraz korzystniejszej w odniesieniu do założeń budżetu prognozy wyników spółki na rok 2009 - czytamy w komunikacie.
- Zgodnie z aktualną prognozą wyników zysk spółki wzrósł z 0,5 mld do poziomu 1,9 mld zł. Dlatego przy proponowanej rekomendacji stan środków pieniężnych na koniec 2009 r. będzie zbliżony do poziomu określonego w budżecie spółki, zatwierdzonym przez radę nadzorczą - czytamy dalej.