Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.02.2022 05:00 Publikacja: 04.02.2022 05:00
Kamil Cisowski, dyrektor działu analiz i doradztwa inwestycyjnego DI Xelion, mówi, że po bardzo słabym ubiegłym roku warto zainteresować się Chinami.
Foto: materiały prasowe
Początek roku na rynku akcji był wymagający. Czy można się spodziewać, że indeksy pozostaną w trendzie spadkowym w kolejnych miesiącach?
Zły początek roku, szczególnie na rynku amerykańskim i w sektorze technologicznym, był zbieżny z naszymi styczniowymi prognozami. W lutym spodziewamy się odbicia, ale obawiamy się, że w tym roku jesteśmy na większości rynków akcji skazani na walkę o niewielkie, jednocyfrowe plusy. Styczniowe dane o inflacji nie dają tutaj powodów do optymizmu, szczególnie że wskaźniki wyprzedzające ze sfery realnej gospodarek zaskakiwały w styczniu negatywnie. Także sezon wynikowy w USA można określić jako mieszany, również na poziomie największych spółek. Jesteśmy bliżsi takiego zdania, że zwyżki powinny być traktowane jako okazja do redukcji alokacji w akcjach, niż takiego, że każdy spadek będzie okazją rynkową, jak to było w poprzednich latach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Eksperci typujący skład portfeli foreksowych postawili w kwietniu m.in. na kryptowaluty, słabość złotego, wzrosty cen metali szlachetnych czy też odbicie w górę indeksów na Wall Street. Droga do realizacji tych scenariuszy nieco się jednak skomplikowała.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polskie aktywa, w tym m.in. złoty i akcje notowane na GPW, powinny doświadczyć w tym miesiącu korekty spadkowej – spodziewają się analitycy. Wciąż zaś dużym optymizmem wykazują się oni w stosunku do metali szlachetnych.
Luty może przynieść spadki na giełdach, głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Lepsze perspektywy mają za to metale szlachetne, takie jak złoto, srebro czy też platyna – uważają eksperci, którzy typują skład naszych portfeli foreksowych.
Styczeń na rynkach znów może stać pod znakiem wyższej zmienności, szczególnie ze względu na objęcie urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa. Jak się na to przygotować?
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Wzrost cen kryptowalut zaszedł za daleko. Na rynku surowców i towarów grudzień powinien należeć do metali szlachetnych. Na giełdach znów mogą błyszczeć amerykańskie indeksy, ale są też szanse na wzrosty na GPW – tak wyglądają typy do grudniowych portfeli forex.
Mocniejszy złoty, wzrost notowań bitcoina oraz cen metali szlachetnych – to najczęściej pojawiające się typy ekspertów do portfeli foreksowych na ten miesiąc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas