Reklama

Czy banki to ryzykowny sektor do inwestowania?

Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowy, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Publikacja: 30.06.2022 11:04

Czy banki to ryzykowny sektor do inwestowania?

Foto: parkiet.com

Notowania banków mocno się obniżyły. Od początku roku WIG-banki spadł o 35 proc. (podczas gdy szeroki indeks WIG stracił 21 proc.). Czy mógł już wyznaczyć dołek w tej fazie cyklu na rynku?

Reklama
Reklama

O to zapytamy Andrzeja Powierżę, który w czerwcu zweryfikował ceny docelowe na banków z GPW. Czy są takie którymi warto się zainteresować i mają rekomendację kupuj? Czy można się spodziewać poprawy nastawienia do sektora bankowego?

Pod jakimi warunkami? Jakie są istotne czynniki ryzyka? Jakie implikacje dla banków, jaki wpływ na wyniki, obciążenia będą miały tzw. wakacje kredytowe proponowane przez rząd?

Jak ważne dla naszego sektora jest podniesienie stóp przez bank centralny Szwajcarii i możliwe kolejne podwyżki? Jak zareagują tzw. frankowicze, jak to wpłynie na chęć zwierania ugód, na pozwy?

Reklama
Reklama

Gospodarka hamuje, jak mocno wzrosną koszty ryzyka w bankach?

O godz. 12.00 zapraszamy na parkiet.com i rp.pl oraz na nasz kanał na YT.

Parkiet TV
WIG ma szanse na nowe ATH. Co za tym przemawia?
Parkiet TV
Kuczyński: Kryptowaluty to handel wiatrem
Parkiet TV
Korekta czy zmiana trendu? Co widać na wykresach
Parkiet TV
Nerwowo na rynkach. Na jakie waluty teraz stawiać?
Parkiet TV
Magazynowe MLP Group o Niemcy się nie boi, na kursie stabilnego wzrostu
Parkiet TV
Bańka rośnie. Czy zbliża się koniec hossy na rynkach akcji?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama