W zeszłym roku Noble Fund Akcji Małych i Średnich Spółek był najlepszym funduszem otwartym akcji polskich. Od początku roku radzi sobie jednak znacznie gorzej. Dlaczego?
Kilkutygodniowe słabsze zachowanie portfela zawsze może się zdarzyć, dobierając spółki, przyjmujemy dłuższą perspektywę inwestycyjną. Od początku roku radzimy sobie relatywnie słabiej, m.in. dlatego, że zmienił się benchmark funduszu – dodaliśmy 10 proc. mDAX i 10 proc. Russellu 2000, mWIG40 stanowi już tylko 60 proc. wzorca. W ślad za tym zwiększyliśmy udział zagranicznych spółek w portfelu. Tymczasem w ostatnich tygodniach warszawska giełda radzi sobie zdecydowanie lepiej niż zachodnie parkiety.