Początek roku był bardzo udany dla posiadaczy akcji z warszawskiej giełdy. Czy wyhamowanie zwyżek w ostatnich miesiącach to jedynie spodziewana korekta? Jak długo może jeszcze potrwać?
Trend wzrostowy krajowych indeksów nie wydaje się zagrożony. W dalszym ciągu rynek znajduje się w fazie hossy, choć po bardzo udanym początku roku indeksy rzeczywiście wyhamowały. Część inwestorów postanowiła zrealizować zyski zgodnie z zasadą „sell in May and go away". Idąc tym tropem, nie zakładamy pogłębienia korekty indeksów, raczej nastawiamy się na trend boczny w najbliższym czasie. Dobra koniunktura na rynku akcji powinna być kontynuowana po wakacjach. Tym samym od września lub października, wraz z wzrostem aktywności inwestorów, rajd warszawskich indeksów powinien być kontynuowany. Głównym argumentem za takim scenariuszem jest przyspieszająca gospodarka, co powoduje, że hossa na warszawskiej giełdzie ma fundamentalne podstawy. Zdaniem naszych ekonomistów 4-proc. wzrost gospodarczy w 2017 r. jest jak najbardziej możliwy, co jest bardzo dobrym scenariuszem dla giełdy.