Reklama

Liderzy i pandemia ciągną ligę w dół

Przychody ze sprzedaży klubów piłkarskiej Ekstraklasy spadają – wynika z analizy sprawozdań finansowych publikowanych przez nie zgodnie z wymogami licencyjnymi. Nie nastraja to optymistycznie tuż przed powrotem piłkarzy na murawy, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.
Liderzy i pandemia ciągną ligę w dół

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Wszystkie zespoły miały w zeszłym roku 528 mln zł przychodów ze sprzedaży. Po wyłączeniu beniaminków, których dane z poprzedniego okresu nie są porównywalne ze względu na występy w niższej lidze, będzie to 503 mln zł, o 8 proc. mniej niż rok wcześniej. Lepiej wyglądają przychody ogółem, do których poza tymi netto ze sprzedaży, wliczono pozostałe przychody operacyjne, m.in. z transferów lub otrzymywane dotacje. Ogółem w 2019 r. suma przychodów 14 klubów sięgnęła 666 mln zł i spadła o niespełna 2 proc.

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama