Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 10:37 Publikacja: 16.01.2025 06:00
Robert Kośka, dyrektor ds. inwestycji F-Trust iWealth
Foto: materiały prasowe
Choć niby nic wielkiego się nie dzieje, to jednak czuć pewną dozę niepewności, czy ten rok będzie dla rynków równie udany jak poprzedni.
Dla przypomnienia, większość głównych amerykańskich indeksów napędzana wzrostami spółek technologicznych zakończyła ubiegły rok dwucyfrowymi stopami zwrotu, a giganci technologiczni, określani jako Wspaniała Siódemka, wzrośli o ponad 67 proc. Ale to już było. Wśród prognoz na obecny rok jest pewna zgoda na brak recesji, kontynuację hossy na rynku amerykańskim oraz dalsze wzrosty spółek technologicznych. Rekordowa koncentracja w indeksach największych spółek, które w dużej mierze odpowiadają za wzrosty, powinna topnieć. To zapowiada lepszy tzw. performance średnich i małych spółek.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najpopularniejszy ETF reprezentujący „górników złota” VanEck Gold Miners od początku roku zarobił ponad 40 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas