W dalszym ciągu brak chęci do większej realizacji zysków

Publikacja: 11.10.2010 10:09

[srodtytul]Euro nadal przy szczytach[/srodtytul]

Piątkowe rozczarowanie danymi makro z amerykańskiego rynku pracy wprowadziło sporo zamieszania na głównej parze walutowej. Inwestorzy przez pewien czas nie byli zdecydowani, czy opublikowane dane są dobre dla wspólnej waluty, czy dla dolara. Ostatecznie zwyciężyły byki, dzięki czemu tydzień rozpoczynamy ponownie w okolicach lokalnego maksimum. Dziś nie pojawią się żadne istotne dane, a ponadto po południu czeka nas sesja bez kapitału amerykańskiego, przez co może brakować sił do kolejnego ataku na psychologiczny poziom 1,40, choć obecnie kurs wynosi 1,3965.

[srodtytul]USD/PLN korzysta na osłabieniu dolara[/srodtytul]

Złoty ma za sobą dość burzliwy tydzień, ale po części zakończony sukcesem, bowiem kurs USD/PLN cały czas znajduje się w pobliżu swojego lokalnego minimum na 2,82. Takiej sytuacji sprzyjają ciągłe wzrosty głównej pary walutowej, ponieważ sam złoty nie wykazuje obecnie aż tak znacznej aprecjacji. Widać to po zachowaniu pary EUR/PLN, która w zeszłym tygodniu nie mogła przebić się przez poziom 3,92, a obecnie znajduje się na poziomie 3,9690. Złoty pozostaje zatem pod wpływem nastrojów inwestorów zagranicznych, a krajowe informacje powinny nadal mieć niewielkie znaczenie.

[srodtytul]Spokojny poniedziałek[/srodtytul]

Nowy tydzień rozpoczniemy od pustego kalendarium, a także od wolnego dnia w Stanach Zjednoczonych ze względu na Święto Kolumba. W związku z tym amerykańskie banki nie będą funkcjonowały, co może przełożyć się na znacznie mniejszą płynność po południu.

Dariusz Pilich

FMC Management

www.fmcm.pl

Okiem eksperta
Nowa rzeczywistość dla górników złota
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Okiem eksperta
Ruchy popytowe na indeksach dotarły do ważnych barier podażowych
Okiem eksperta
WIG nie przejmuje się premierem
Okiem eksperta
Jest rekord. Po korekcie na warszawskiej giełdzie nie ma śladu
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Okiem eksperta
Złoto błyszczy
Okiem eksperta
Strategia „sprzedawać USA” blisko apogeum