Tym samym wartość indeksu dotarła do poziomu 200-sesyjnej średniej ruchomej.
Okolice 81 pkt. to na wykresie indeksu amerykańskiego dolara ważne techniczne wsparcie, dlatego można się spodziewać, że ten poziom uaktywni stronę popytową. Dzisiaj rano jednak tej ofensywy popytu za bardzo nie widać.
USD/JPY: najsilniejszy spadek od 3 lat
Wczoraj tematem dnia na rynkach walut było wyraźne umocnienie się jena. Brak dodatkowych kroków banku centralnego Japonii w kierunku luzowania polityki monetarnej w tym kraju sprawił, że globalny apetyt na jena było wczoraj spory. Część inwestorów spodziewała się bowiem rozszerzenia programu stymulacyjnego przez BoJ.
Zostało to odzwierciedlone m.in. na wykresie USD/JPY. Dolar amerykański został wczoraj przeceniony względem japońskiej waluty o niemal 3%, co stanowiło największy dzienny spadek wartości tej pary walutowej od 3 lat. Obecnie notowania USD/JPY delikatnie odbijają w górę i znajdują się w okolicach technicznego wsparcia powyżej 96 pkt. W perspektywie krótkoterminowej, kolejna próba pokonania tego wsparcia nie jest wykluczona, jednak w dłuższym horyzoncie czasowym jen powinien znajdować się pod presją podaży ze względu na szeroko zakrojoną politykę luzowania ilościowego w Japonii.