Po wyeliminowaniu sprzedaży samochodów wzrost wyniósł 1 proc. i był wyraźnie lepszy od oczekiwań. Po raz kolejny zaskoczyła liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, która spada od kilku tygodni. W tym tygodniu wyniosła ona 332 tys. podczas gdy rynek oczekiwał 350 tys.
Od pewnego czasu rynek reaguje na pozytywne tendencje w amerykańskiej gospodarce umocnieniem dolara. Może to wynikać z oczekiwań, że Fed w odpowiedzi na ożywienie zdecyduje się ograniczyć lub nawet zakończyć QE3.
Podczas wczorajszej sesji euro ponownie traciło na wartości w stosunku do dolara, jednak po publikacji świetnych danych z USA tendencja ta uległa odwróceniu. Najwyraźniej perspektywa zbliżającego się ożywienia gospodarczego przyćmiła, przynajmniej chwilowo, obawy o kształt unijnego budżetu, które pojawiły się po tym jak Parlament Europejski odrzucił wynegocjowaną w lutym propozycję budżetu.
Umocnienie eurodolara odbija się negatywnie na notowaniach USD/PLN – od początku lutego złoty osłabił się w stosunku do dolara o ok. 15?groszy. Również podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy przecenę złotego, jednak dobre wieści z USA i publikacja danych dotyczących inflacji CPI w lutym powstrzymały ruch w górę zarówno na USD/PLN, jak i EUR/PLN.