Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 17:39 Publikacja: 02.10.2015 06:00
Tomasz Krzyk, CFA, analityk, Noble Securities
Foto: Archiwum
Dziesięcioletnie obligacje amerykańskie kwotowane były w ostatnią środę przy dochodowości wynoszącej 2,035 proc., podczas gdy jeszcze 16 września dochodziła ona do poziomu 2,303 proc. W przypadku dziesięcioletnich bundów obserwować można było w analogicznym okresie spadek z poziomu 0,79 proc. do 0,58 proc. Niewątpliwie wpływ na obserwowane tendencje miała kwestia przesunięcia w czasie decyzji o podniesieniu stopy funduszy federalnych przez FOMC, podyktowanej pojawianiem się coraz liczniejszych sygnałów świadczących o pogorszeniu się perspektyw światowego wzrostu gospodarczego oraz towarzyszącym temu zmianom oczekiwań w zakresie dynamiki inflacji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Kwiecień zakończył się tak, jak podejrzewaliśmy – najpierw na początku miesiąca został wyznaczony lokalny dołek, potem akcje amerykańskie przestały wykazywać niedowartościowanie na tle reszty świata. Na początku maja widać kontynuację „powrotu do normalności”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas