Tomasz Krzyk

Stopy w USA jednak bez zmian?

Rynek zmienia ocenę perspektyw działań Fedu, co odbija się na amerykańskiej walucie, ale i cenach aktywów na wielu rynkach.

Mieszane sygnały

Obserwując ostatnie tygodnie na rynku długu, możemy odnieść wrażenie, że pojawia się coraz więcej mieszanych sygnałów płynących ze światowych gospodarek.

Co z tymi stopami procentowymi?

W USA scenariusz obniżek stóp procentowych jest brany pod uwagę już pod koniec pierwszej połowy roku. W Polsce jest decydowanie bardziej odległy.

Chwila oddechu dla byków

Obecny tydzień to czas oddechu dla byków szarżujących ostatnimi miesiącami na rynku długu.

Noworoczne oczekiwania długu

Nowy rok dla wielu inwestorów obserwujących rynek dłużny daje nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia, przede wszystkim za sprawą Fedu.

Rośnie apetyt na ryzyko

Obecne środowisko na rynku obligacji jest interesujące. Perspektywa obniżek stóp procentowych w najbliższym roku sprawiła, że obserwujemy zwiększone zainteresowanie obligacjami korporacyjnymi.

Dług kusi, banki centralne czekają

Ostatnie tygodnie to zwiększone zainteresowanie długiem, zwłaszcza tym długoterminowym, który zyskiwał na cenie, obniżając swą rentowność.

Dolarowe dylematy długu

W ostatnich dwóch tygodniach rynek obligacji USA przeżywał burzliwy okres, napędzany przez szereg czynników płynących z gospodarki krajowej i międzynarodowej.

Niedźwiedzia fala niepewności

Era niskich stóp procentowych zdaje się dobiegać końca, sygnalizując początek nowego rozdziału w globalnej gospodarce.

Jastrzębia inwersja

Rynek obligacji coraz częściej patrzy na inflację jak na palący problem, który wpływa na decyzje amerykańskiej Rezerwy Federalnej.