Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 14:05 Publikacja: 03.11.2016 07:10
Andrzej Bebłociński
Foto: Archiwum
Rentowność dwuletniej obligacji serii OK1018 wynosiła rano 1,79 proc., obligacji serii DS1021 2,48 proc., a dziesięciolatek serii DS0726 3,08 proc. Wyceny nie wzrosły mimo opublikowanego rano rozczarowującego odczytu wskaźnika PMI. W październiku wyniósł on zaledwie 50,2 pkt wobec 52,2 pkt we wrześniu. Jak podał Markit, liczba nowych zamówień i kontraktów eksportowych spadła drugi raz w ciągu ostatnich czterech miesięcy, a tempo wzrostu produkcji było słabe. Krajowe obligacje nie zyskiwały również mimo rosnących wycen na europejskich rynkach długu. Rentowność bunda spadała o 4 pkt, a dziesięciolatek hiszpańskich, włoskich i portugalskich po 8 pkt baz. Krajowy rynek długu czeka na kolejną podaż obligacji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas