Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 14:07 Publikacja: 04.11.2016 07:48
Paweł Kowalski, zarządzający, TFI PZU
Foto: Archiwum
Mimo dużo lepszych od oczekiwań odczytów wskaźników PMI z sektora przetwórczego, świadczących o poprawiającej się kondycji sfery realnej gospodarki, rentowność obligacji na głównych rynkach spada o około 5 pkt bazowych.
Taki negatywny dla inwestycji nastrój zawdzięczamy emocjonującej końcówce wyścigu o fotel prezydencki w USA, które odbędą się już w najbliższy wtorek. Dotychczasowa murowana kandydatka Hillary Clinton ma kłopoty, a szanse Donalda Trumpa znacznie wzrosły. Clinton jest faworytką rynków finansowych i gwarantem kontynuacji dotychczasowej polityki, podczas gdy Trump uchodzi za nieobliczalnego, a jego program to kolekcja obietnic, w dużej mierze kontrowersyjnych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnio, przyglądając się między innymi sytuacji technicznej S&P 500, sugerowałem, że pułap 5646 pkt może okazać się istotnym elementem weryfikującym wiarygodność kreowanego obecnie ruchu popytu.
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas