Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 12:41 Publikacja: 29.11.2016 07:03
Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
W dalszej części sesji złoty oddał przedpołudniowe zyski i na zamknięciu notowany był na poziomach obserwowanych pod koniec minionego tygodnia. Zmienność notowań na parze EUR/PLN była jednak niewielka, czemu sprzyjało ubogie kalendarium makroekonomiczne. Nieco silniejsze wahania widoczne były na parze z USD, na co wpływ miał powrót eurodolara do spadków. Wobec braku impulsów z krajowej gospodarki złoty pozostaje pod dominującym wpływem czynników globalnych, te natomiast – wciąż pod wpływem wyborów prezydenckich w USA. Obecnie brakuje czynników, które mogłyby wyłamać eurodolara z trendu spadkowego, a jednocześnie wzmocnić waluty krajów rozwijających się. Takiego impulsu nie dostarczyło wystąpienie prezesa EBC M. Draghiego w Parlamencie Europejskim.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na amerykańskim rynku wcześniejsza dynamiczna korekta została praktycznie równie szybko zakończona, jak się zaczęła.
Drugą największą kryptowalutą na świecie jest ether, w skrócie ETH. Stanowi 9 proc. wartości wszystkich kryptowalut, w których nadal dominuje bitcoin z 62-proc. udziałem.
Poniedziałkowa sesja na GPW rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W pierwszej godzinie WIG, mWIG40 i sWIG80 wyznaczyły nowe historyczne szczyty.
Majowa decyzja RPP nie zaskoczyła – nastąpiła obniżka stóp procentowych o 50 pkt baz., dokładnie tak, jak oczekiwano.
Po bardzo burzliwym, ale finalnie dobrym kwietniu początek pierwszego pełnego majowego tygodnia zastał GPW w nie najlepszych nastrojach.
Sektor energetyki atomowej może okazać się jednym z największych beneficjentów nowego rozdania w polityce klimatycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas