Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Odrodzenie rynku obligacji korporacyjnych nastąpi, ale zabierze dużo czasu – uważa prof. Dariusz Filar, który wziął udział w panelu poświęconym przyszłości rynku obligacji korporacyjnych w Polsce podczas IX Europejskiego Kongresu Finansowego. Podobnie umiarkowany optymizm pobrzmiewał z wypowiedzi Aleksandra Łaszka – głównego ekonomisty FOR, który przypomniał, że polskie przedsiębiorstwa nadal cechuje relatywnie niska suma bilansowa (w relacji do PKB), a prywatne przedsiębiorstwa wciąż czekają z inwestycjami, których uruchomienie wiązać się będzie ze zwiększeniem sumy pasywów, co oczywiście otwierałoby szansę na finansowanie dłużne.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Listy zastawne banków hipotecznych zabezpieczone kredytami hipotecznymi, uchodzą za najmniej ryzykowne papiery wartościowe. Ale nie znaczy to jeszcze, że będą pasowały do każdego portfela inwestycyjnego.
Obligacje mogą być atrakcyjnym źródłem budowania długoterminowej płynności, zwłaszcza w środowisku malejących stóp procentowych – twierdzi wiceprezes Ewa Ogryczak.
Ministerstwo Finansów przedstawiło ofertę detalicznych obligacji skarbowych na lipiec. Na co mogą liczyć inwestorzy?
Kłopoty Ghelamco i przecena obligacji to najgoręcej dyskutowany temat, jeśli chodzi o deweloperów na rynku długu korporacyjnego. Jednak kolejni przedstawiciele branży są w stanie plasować spore transze.
Emisje obligacji kierowane do szerokiego grona nabywców na podstawie prospektów emisyjnych nie rozpieszczały inwestorów różnorodnością czy promocyjnymi stawkami, za to pozwalały lokować kwoty znacznie większe niż w latach wcześniejszych.
Windykator może pozyskać od inwestorów indywidualnych nawet 100 mln zł.