Zarząd zaznacza, że współpraca z zaprzyjaźnionymi laboratoriami ma pozwolić na potwierdzenie niezawodności pracy oraz dopracowanie interfejsu użytkownika i różnorodnych funkcji analizatora. W działających już analizatorach nie zidentyfikowano krytycznych błędów, a osiągnięte do tej pory wyniki są zadowalające. Spółka przewiduje, że testy w zaprzyjaźnionych laboratoriach potrwają do kilku miesięcy. Kolejnym krokiem będzie sprzedaż do wyselekcjonowanych klientów zagranicznych.

Od sierpnia 2017 r. Cormay pracuje nad modyfikacjami rozwiązań technicznych zastosowanych w analizatorze. – W obecnej wersji instalowaliśmy komponenty najwyższej klasy, od topowych producentów. Obecnie pracujemy nad tym, by część z nich zastąpić odpowiednikami o porównywalnej jakości, pochodzącymi np. od mniej znanych dostawców, a przez to znacznie tańszych. Wobec tego Equisse będzie istotnie tańszy w produkcji, dzięki czemu będziemy mogli dynamiczniej zwiększać sprzedaż, uzyskując równocześnie wyższe marże na sprzedaży – mówił nam niedawno Janusz Płocica, prezes Cormaya.

Drugim najbardziej zaawansowanym w rozwoju analizatorem jest Hermes Senior. W dalszym ciągu trwają prace nad poprawą wyników analitycznych otrzymywanych przez ten analizator. Zarząd zaznacza, że wdrożone modyfikacje w sprzęcie i oprogramowaniu mają poprawić otrzymywane wyniki. Cormay przewiduje, że jeżeli poprawność uzyskiwanych rezultatów badań zostanie potwierdzona, to walidacja wewnętrzna będzie się mogła rozpocząć w I kwartale. Zakładając to, rejestracja analizatora Hermes Senior w urzędzie będzie możliwa w II kwartale 2018 r.