Pana spółka rozważa debiut na NewConnect i emisję akcji. Czym się zajmujecie i czy wśród firm już notowanych na giełdzie są takie o podobnym profilu działalności?
Rozważamy różne możliwości pozyskania kapitału. Może to będzie wejście na NewConnect i emisja akcji, a docelowo parkiet główny warszawskiej giełdy. Są firmy obecne na GPW działające w podobnym modelu. Z jednej strony mamy działalność przychodową – świadczymy usługi badawcze i analityczne w zakresie biotechnologii, a z drugiej prowadzimy własne projekty badawcze – i ten drugi komponent rośnie. Do tej pory finansowaliśmy działania z własnych środków, nie potrzebowaliśmy kapitału obcego.
Nad iloma projektami pracujecie i które z nich mają największy potencjał komercyjny?
Prowadzimy pięć projektów opartych o platformy technologiczne rozumiane jako narzędzia, technologię, pozwalającą generować nowe cząsteczki aktywne, które mogą być kandydatami na leki, które mogą być użyteczne w diagnostyce lub w rozwoju terapeutycznych urządzeń medycznych. Zdecydowanie największy potencjał komercyjny mają projekty związane z rozwojem nowych leków biologicznych opartych o przeciwciała. Skupiamy się na immunoonkologii, czyli próbie odblokowania naturalnych mechanizmów obronnych człowieka w walce z komórkami nowotworowymi.