Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.09.2019 05:00 Publikacja: 21.09.2019 05:00
Foto: Adobestock
Akcjonariusze Selvity zatwierdzili podział firmy na dwa niezależne podmioty. W wyniku podziału do nowej spółki wydzielona zostanie część usługowa Selvity świadcząca usługi badawczo-rozwojowe na rzecz klientów zewnętrznych. Część innowacyjna będzie kontynuowała swoje projekty polegające na odkrywaniu i rozwoju cząsteczek mogących znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób onkologicznych pod nową nazwą Ryvu Therapeutics.
– SEL24/MEN1703, który w tym momencie jest już na zaawansowanym etapie I fazy badań klinicznych, został w 2017 roku sprzedany włoskiej firmie Menarini, która przejęła nadzór nad realizacją badań klinicznych oraz jest jedynym sponsorem badania klinicznego. Selvita otrzymała płatność z góry w momencie sprzedaży licencji, spodziewamy się kolejnych płatności wraz z postępem projektu. Z kolei najbardziej zaawansowanym projektem, którego w pełni jesteśmy właścicielem, pozostaje SEL120, który został niedawno podany pierwszemu pacjentowi w ramach I fazy badań klinicznych prowadzonych w USA – mówi Krzysztof Brzózka, wiceprezes, dyrektor ds. naukowych Ryvu Therapeutics. Na wczesnym etapie badań znajdują się projekty z obszaru immunonkologii i immunometabolizmu oraz syntetycznej letalności. Pierwsza grupa to m.in. projekty, które będą mobilizowały układ odpornościowy do działania. Wykorzystanie tego mechanizmu działania leków onkologicznych to przełom w leczeniu pacjentów w ostatnich latach. Z kolei projekty z obszaru syntetycznej letalności tworzone są na bazie rozwiązań, które dają szansę leczenia pacjentów z agresywnymi, opornymi na terapię nowotworami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas