Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zapytany przez „Parkiet", resort potwierdza, że projekt jest na ostatnim etapie procesu legislacyjnego, a termin wejścia w życie planuje się na 14 dni od dnia ogłoszenia. Polska branża telemedyczna zmianę przyjmuje z entuzjazmem.
– Rozporządzenie otwiera drogę do częstszego wdrażania nowych technologii medycznych w polskiej służbie zdrowia. Doświadczenia z rynków zagranicznych pokazują, że naturalną konsekwencją powinno być refundowanie coraz większej liczby procedur telemedycznych, które w dzisiejszych czasach ułatwiają życie pacjentom. Będziemy z uwagą przyglądać się dalszym pracom resortu – mówi Piotr Sobiś, prezes firmy Infoscan. – Nowe przepisy powinny skutkować nie tylko coraz częstszym wykorzystywaniem telemedycyny, ale także szeroko pojętych nowych technologii w służbie zdrowia – zaznacza.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.