Uwzględniający czołowe tokeny MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Index od początku stycznia do poniedziałku był na plusie 7 proc. podczas gdy globalne akcje zyskały około 2 proc., obligacje 1 proc. , a złoto 3 proc., wskazują dane zebrane przez Bloomberga.

-Wyczuwalne jest słabe bicie serca, pacjent wciąż żyje- - powiedział Tony Sycamore, analityk IG Australia nawiązując do sześciu kolejnych dni wzrostów kursu bitcoina. To najlepsza taka seria od lutego 2022 roku. W minionym roku ta największa waluta cyfrowa pod względem kapitalizacji straciła aż 64 proc.

Potencjał wyprzedaży wydaje się wyczerpany, poprawiło się otoczenie makro, ale token powinien sforsować niektóre kluczowe poziomy techniczne, jak 200-dniową średnia ruchomą by wzbudzić większe zainteresowanie inwestorów, przekonuje Sycamore.

Niektóre kryptowaluty osiągnęły lepsze wyniki niż bitcoin. Ether, jego główny rywal, podskoczył w tym roku o 11 proc., a solana, powiązana z upadłą giełdą ETX, zyskała ponad 60 proc. W poniedziałek bitcoin drożał nawet o 2 proc. do 17,233 tys. dolarów, ale solana podskoczyła o około 20 proc.