W rezultacie euro odnotowało rekordowe poziomy wyceny względem dolara zamykając się powyżej znaczącego poziomu oporu na 1.42. Dziś podczas porannego handlu rynek zbliżył się do wysokości 1.43.
Poziom wydatków osobistych w USA wzrósł więcej niż oczekiwano. Dane mówią o wzroście w skali 0.6%, przy wyniku z lipca na poziomie 0.4%.
Prezes Fed w St. Louis, William Poole, powiedział, iż zauważa oznaki złagodzenia kryzysu na rynku ryzykownych pożyczek. Jego zdaniem amerykańska gospodarka ma szansę dalej się rozwijać w umiarkowanym tempie przez najbliższe lata.
Osłabienie dolara widoczne jest na niemal wszystkich rynkach. Dolar australijski pokonał właśnie wysokość 0.8890 znajdując się względem USD na najwyższym poziomie od kilkunastu lat. Najbliższy opór to poziom 0.9100. Również i funt brytyjski zmierza w kierunku rekordowych poziomów. Pokonana została wysokość 2.400 i rynek zmaga się teraz z poziomem 2.0500. Docelowym poziomem wzrostów może być 2.0600. Wsparcie znajduje się na wysokości 2.0350.
W tym tygodniu poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, które powinny rzucić więcej światła na kondycję amerykańskiej gospodarki, a tym samym możliwą reakcję Fed. Dziś natomiast podany zostanie odczyt ISM index.