Malejąca inflacja wpłynie z pewnością na spadek CPI. Stopa bezrobocia w Eurolandzie wyniosła 6,9% i była taka sama jak poprzednio. Zatrzymanie spadku bezrobocia oraz malejące ceny mogą sugerować nieznaczne spowolnienie w gospodarce. Dziś poznamy jeszcze indeks podpisanych umów kupna sprzedaży domów na rynku wtórnym. Oczekuje się iż dane te będą lepsze niż poprzednio. Potwierdzenie oczekiwań mogłoby świadczyć o powolnej poprawie koniunktury w tym segmencie.

Złoto w dniu dzisiejszym potwierdzało aprecjację dolara. Metal ten stracił na wartości i osiągnął swoje minimum na poziomie 730,45 usd/oz. Trwałe pokonanie poziomu 729 mogłoby doprowadzić do spadku kursu w okolice poziomu 719. Brak dalszej deprecjacji wartości złota mógłby oczywiście wpłynąć na rynek walutowy.

RYNEK KRAJOWY

Złoty dziś stracił na wartości. W stosunku do dolara osłabił się on do poziomu 2,6645. W relacji do euro kurs naszej waluty pozostaje stabilny pomiędzy 3,7598 i 3,7688. Z powodu braku informacji makroekonomicznych rynek nasz pozostaje pod wpływem wydarzeń na świecie. Na rynku można zaobserwować brak reakcji inwestorów związanych z niepewnością związaną z nadchodzącymi wyborami. Najprawdopodobniej uczestnicy rynku nie spodziewają się niespodzianki w postaci nieoczekiwanego rozstrzygnięcia wyborów. Giełda w Warszawie zyskiwała dziś na wartości. Indeks WIG20 oscylował w okolicy 3750 pkt. Słabo spisywały się spółki małe i średnie.

Maciej Kowal