Te dwa odrębne głosy, należące do David?a Blanchflower?a i co było zaskoczeniem John?a Gieve (stawiano na Rachel Lomax), był głosami za obniżką stóp procentowych o 25 punktów bazowych.
Krótkoterminowa, analizowana przez pryzmat wykresu godzinowego, sytuacja GBP/USD jest wyznaczana przez kanał wzrostowy w jakim od piątku porusza się ta para. Obecnie jego dolne ograniczenie znajduje się na poziomie 2,0550 dolara, a górne na 2,0720 dolara.
Sytuacja długoterminowa GBP/USD również jest korzystna dla popytu. Zarówno na wykresie dziennym, jak i tygodniowym, można wyrysować kanał wzrostowy, który nadaje kierunek tej parze. Obecnie jego dolne ograniczenie znajduje się w okolicach 2,02 dolara i dopiero zdecydowane przełamanie tej bariery popytowej pozwoli postawić prognozę o dużym zagrożeniu długoterminowego trendu wzrostowego.
Niekorzystnie natomiast przedstawia się sytuacja GBP/USD w perspektywie średnioterminowej. Wygenerowane w ostatnich dwóch tygodniach sygnały sprzedaży na wykresach, każą traktować trwające od piątku wzrosty GBP/USD jako odreagowanie wcześniejszego spadku, który sprowadził kurs z ponad 26-letniego maksimum na poziomie 2,1164 dolara do piątkowego minimum na 2,0373 dolara. Odreagowanie stanowiące tylko przystanek w drodze do długoterminowego wsparcia na poziomie 2,02 dolara.
O godzinie 10:45 kurs GBP/USD testował poziom 2,0571 dolara.