Na fali odbicia eurodolar zwyżkował w okolice 1,3140. Względem amerykańskiej waluty umocnił się również funt brytyjski, a notowania GBP/USD wzrosły w pobliże 1,5650. Kurs tej pary wciąż pozostaje niedaleko istotnego wsparcia 1,5550, w okolicach którego znajduje się poziom 38,2 proc. zniesienia Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. W górę odbiły też dziś notowania AUD/USD. Słabsze od oczekiwań dane o PKB Australii nie były w stanie powstrzymać inwestorów przed zajmowaniem długich pozycji w dolarze australijskim – świadczy to o nie tyle o silne AUD, co o znaczeniu dzisiejszego odreagowania na rynku walutowym dla tej waluty.

W USA opublikowano dziś pierwsze z serii comiesięcznych danych z rynku pracy. Według raportu ADP w listopadzie w sektorze pozarolniczym przybyło 93 tys. miejsc pracy, przy oczekiwanym wzroście o 69 tys. Ponadto silnie w górę zrewidowano poprzedni wynik – z 43 tys. na 82 tys. Nieźle zaprezentował się również listopadowy odczyt indeksu ISM dla przemysłu, mierzącego aktywność gospodarczą w amerykańskim sektorze przemysłowym. Wyniósł on 56,6 pkt, czyli praktycznie tyle, ile przewidywały prognozy (oczekiwano 56,5 pkt). Efektem dzisiejszych publikacji był niewielki spadek eurodolara pod koniec sesji europejskiej (w okolice 1,3070).

Wartość euro względem złotego pozostawała dziś w pobliżu 4,0000. Kurs EUR/PLN już wczoraj rozpoczął zdecydowane odreagowanie, w związku z czym dzisiaj pozostawał stabilny na niskim poziomie.