W przypadku kontynuacji korekty pierwszym ważnym poziomem oporu będą okolice 2,19. Bardzo stabilnie zachowuje się w dalszym ciągu para EUR/PLN i w tym przypadku ważnym oporem są okolice 3,43. Wczorajszy ruch na wspomnianych parach wynikał głównie ze zmian kursów na rynku zagranicznym. Obserwowana korekta na parze EUR/USD doprowadziła do umocnienia dolara również w stosunku do innych walut.
Inwestorzy krajowi mogą także dzisiaj szybko reagować na zmiany nastrojów na rynku zagranicznym, ponieważ nie poznają oni żadnych nowych publikacji z Polski. Dopiero 30 kwietnia Rada Polityki Pieniężnej ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych i do tego czasu inwestorzy będą prawdopodobnie przywiązywać dużą wagę do nastrojów na rynku zagranicznym. W dłuższym terminie o losach rodzimej waluty może zadecydować wspomniana decyzja RPP oraz wygłoszony po jej podjęciu komunikat.
Obecnie rynek oczekuje, że koszt pieniądza pozostanie na niezmienionym poziomie. Wpływa na takie prognozy miały ostatnie publikacje danych makroekonomicznych, które nie były tak dobre jak w czasie poprzednich odczytów.
Należy jednak zauważyć, że z powody takich oczekiwań ewentualna podwyżka stóp może zostać dość dynamicznie zdyskontowana poprzez szybkie umocnienie polskiej waluty.
O godzinie 9 za jednego dolara płacimy 2,1520 natomiast jedno euro kosztuje 3,41. Naszym zdaniem w najbliższych godzinach złoty może zyskać na wartości.