Jedyną informacją zza Oceanu będzie decyzja Banku Kanady dotycząca wysokości stóp procentowych. Biorąc pod uwagę działania Fed, w Kanadzie stopy mogą zostać obniżone. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 9265,43 pkt., tj. 4,67%. Zachowanie się giełdy może wskazywać na chwilowe wstrzymanie wyprzedaży papierów.
Złoto nieznacznie straciło na wartości osiągając minimum na poziomie 791,93 usd/oz.
Sytuacja techniczna eurodolara: Para EUR/USD przebiła wsparcie zlokalizowane na poziomie na 1,3300, który to poziom był dolnym ograniczeniem rysującego się potencjalnego trójkąta. Formacja ta może zapowiadać kontynuację aprecjacji waluty amerykańskiej. Jednak najbliższe silne wsparcie znajduje się w pobliżu poprzedniego dołka 1,3258. Dopiero pokonanie tego poziomu może oznaczać dalsze umocnienie się dolara.
RYNEK KRAJOWY
Rynek krajowy pozostawał bardzo spokojny. Wspólna waluta w stosunku do złotego zyskała na wartości osiągając maksimum na poziomie 3,5932. Podobnie zachowywał się dolar osiągając 2,7001. Dziś poznamy inflację bazową za wrzesień. Biorąc pod uwagę spadające ceny surowców oraz mniejszy popyt wewnętrzny można spodziewać się niższego odczytu. W związku z tym zmienność na rynku złotego może wzrosnąć po tej publikacji. Giełda w Warszawie zamknęła się prawie bez zmian. Indeks WIG20 osiągnął 1778,83 pkt., tj. (-0,01)%.