Można przypuszczać, że informacje te nie będą miały wpływu na rynek z oczywistych względów. Z USA poznamy ilość noworejstrowanych bezrobotnych. Oczekuje się odczytu na poziomie 470 tysięcy. Biorąc jednak pod uwagę możliwość zwolnień ze względu na słabą gospodarkę należy oczekiwać systematycznego wzrostu tej wartości w nadchodzącym czasie. Giełda w Nowym Jorku straciła na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 8519,21 pkt., tj. (-5,69)%.
Złoto straciło na wartości, osiągając minimum na poziomie 719,60 usd/oz.
Sytuacja techniczna eurodolara: Obecnie para EUR/USD próbuje wygenerować korektę. Jest ona jednak tylko trendem bocznym, co świadczy o przewadze popytu na dolara. Jednak pokonanie poziomu 1,2828, który to jest górnym ograniczeniem rysującej się formacji trójkąta mogłoby doprowadzić do próby wygenerowania wzrostów kursu tej pary w kierunku 1,2950. Biorąc pod uwagę sytuację rynkową wydaje się to jednak mało prawdopodobne. W związku z tym w pierwszej fazie notowań europejskich eurodolar może pozostawać pomiędzy 1,2727 a 1,2828.
RYNEK KRAJOWY
Rynek złotego wciąż pozostaje pod wpływem wydarzeń na świecie. Wspólna waluta osiągnęła maksimum na poziomie 3,8214, a dolar 2,9980. Dziś poznamy sprzedaż detaliczną i stopę bezrobocia za wrzesień. Odczyt koniunktury gospodarczej może okazać się gorszy niż poprzednio ze względu na sytuację rynkową. Opublikowany również zostanie skrócony protokół z ostatniego posiedzenia RPP. Mało prawdopodobne wydaje się, aby dzisiejsze informacje o charakterze makroekonomicznym mogły w znaczący sposób wpłynąć na notowania naszej waluty. W związku z tym rynek nasz powinien pozostawać pod wpływem rynku globalnego z uwzględnieniem sytuacji regionu. Giełda w Warszawie straciła na wartości. Największe spadki zanotował indeks WIG20, który to zamknął się na poziomie 1683,66 pkt., tj. (-7,6)%.