Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 22:43 Publikacja: 17.09.2023 14:22
Paweł Krupa, product manager – systemy FK/HR, Comarch
Foto: materiały prasowe
Aby organizacja mogła cieszyć się odpowiednio wdrożonym rozwiązaniem do elektronicznego obiegu dokumentów, w pierwszej kolejności trzeba oczywiście wybrać odpowiednie rozwiązanie dostępne na rynku. Jednak dobre rozwiązanie to nie wszystko, warto pamiętać o kilku aspektach, które przybliżą przedsiębiorstwo do wielowymiarowych korzyści organizacyjnych w zarządzaniu procesami i dokumentacją.
Bardzo ważnym aspektem efektywnego wykorzystania narzędzi do obsługi obiegu dokumentów jest jego odpowiednie wdrożenie. Kluczowe jest, aby menedżerowie firmy od początku byli świadomi celów, jakie chcemy osiągnąć, wdrażając tego typu system. Określenie tych celów powoduje, że zespół uwierzy w potrzebę zmiany, która często na pierwszy rzut oka dla niektórych nie wydaje się konieczna. Oczywiście dalej sprawa nie może być też zbyt prosta – w zdecydowanej większości przypadków wdrożeń słyszymy, że najtrudniejszy do przełamania jest opór załogi. Z natury człowiek nosi w sobie lęk przed zmianami, ale dopiero po wdrożeniu nawet najbardziej oporni stwierdzają, że przynosi ono konkretne korzyści i porządkuje procesy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas