Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.03.2020 15:31 Publikacja: 21.03.2020 19:00
Adam Radzki, członek zarządu ?Benefit Systems
Foto: materiały prasowe
Zmianę tę zauważają pracodawcy, którzy coraz częściej wdrażają i rozwijają oferty świadczeń pozapłacowych, wspierających poziom jakości życia pracowników. To działanie przynosi korzyści każdej ze stron – jest ważnym elementem budowania przyjaznego miejsca pracy, sprzyja utrzymywaniu i zwiększaniu efektywności pracowników i adresuje istotne potrzeby społeczeństwa.
Benefity pozapłacowe na dobre wpisały się w specyfikę polskiego rynku pracy. Każdego roku powstają nowe rozwiązania, których celem jest zwiększenie satysfakcji i efektywności pracowników. Niezmiennie jednak, aby były one skuteczne, powinny być dopasowywane do aktualnych potrzeb, stylu życia i oczekiwań pracowników. Ten warunek spełniają świadczenia pozapłacowe wspierające zdrowy styl życia Polaków, zwłaszcza że według danych CBOS od 1993 r. systematycznie wzrasta odsetek mieszkańców Polski, którzy dbają o zdrowie. Dla połowy Polaków dobry stan zdrowia stanowi najważniejszą w życiu wartość, a 27 proc. z nich uważa, że aktywność fizyczna jest głównym działaniem, które mogą podjąć w tym zakresie. Coroczne badanie MultiSport Index pokazuje, że w 2019 r. już 64 proc. Polaków powyżej 15. roku życia, czyli blisko 21 milionów, korzysta z ruchu przynajmniej raz w miesiącu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas