Nagła zmiana prezesa VRG. Rodzina Kolańskich chwyta za ster

VRG, spółka prowadząca sieci sklepów z odzieżą i biżuterią ma od dziś nowego prezesa. Janusza Płocicę zastąpił na stanowisku Mateusz Kolański.

Publikacja: 28.11.2023 14:43

Jan Kolański, prezes Colian Holding

Jan Kolański, prezes Colian Holding

Foto: Fotorzepa

Janusz Płocica złożył rezygnację z funkcji prezesa - poinformowała dziś w trakcie sesji notowana w Warszawie spółka VRG, prowadząca sklepy z odzieżą i biżuterią. Płocica był jej szefem zaledwie 1,5 roku: od czerwca 2022 r. Nie podano dlaczego rezygnuje po tak krótkim czasie.

Jednocześnie dziś  rada nadzorcza VRG powołała na to stanowisko Mateusza Kolańskiego, syna Jana Kolańskiego, założyciela holdingu Colian. 

Porozumienie, które współtworzy Jan Kolański i powiązane oraz kojarzone z nim podmioty, dysponują największym pakietem walorów VRG: daje on 28,83 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu.  

- Spółka stoi na progu kolejnego ważnego etapu funkcjonowania i rozwoju przy wymagających realiach rynkowych i nowej strukturze akcjonariatu. Dokonana zmiana pozwoli na przyspieszenie procesu podejmowania ważnych decyzji operacyjnych i strategicznych - skomentował dla "Parkietu" Janusz Płocica. Ale o szczegółach i powodach rezygnacji rozmawiać nie chciał. 

Mateusz Kolański zasiadał do tej pory w radzie nadzorczej VRG w randze przewodniczącego. Z wykształcenia prawnik (ukończył ten kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim) i menedżer (w Szkole Głównej Handlowej studiował  marketing i strategie marketingowe) doświadczenie zdobywał zarówno w kancelariach prawnych, jak i pracując m.in. dla spółek z grupy Colian. 

Janusz Płocica jest absolwentem Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz również SGH.  Doświadczenie menedżerskie zdobywał w Procter&Gamble, Trinity Management – firmie zarządzającej 3 NFI (1995-1999), a potem w poprzedniczce prawnej VRG - Vistuli, jako członek zarządu i prezes. 

W latach 2002-2005 kierował Rekopolem, potem Zelmerem. Bezpośrednio przed przejściem do VRG szefował Grupie Cormay.

Handel i konsumpcja
Pepco traci po informacji o utracie środków w wyniku phishingu
Materiał Promocyjny
ESG W NIERUCHOMOŚCIACH
Handel i konsumpcja
Wojna cenowa Biedronki z Lidlem uderza w rynek
Handel i konsumpcja
Pepco zaatakowane przez hakerów. Wielomilionowe straty
Handel i konsumpcja
Oponeo: wyższa cena przekona inwestorów?
Handel i konsumpcja
Wyższa cena wezwaniu na Oponeo.pl
Handel i konsumpcja
Allegro balansuje na linii średniej dwustusesyjnej. Trend wzrostowy wciąż skromny