Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Za 0,5 mln rubli (35 tys. zł) Grupa CCC sprzedała spółkę Obuv, dawniej – CCC Russia. Transakcję, w której nieujawniony przez polską spółkę nabywca przejął jej biznes w Rosji, zawarto 17 maja. Zarząd obuwniczo-odzieżowej grupy pod kierownictwem Marcina Czyczerskiego poinformował o tym w sprawozdaniu za I kwartał 2022 r., zakończony 30 kwietnia. Dodał, że rozliczenie sprzedaży udziałów Obuv zostanie przeprowadzone w skonsolidowanym sprawozdaniu za pierwsze półrocze bieżącego roku.
Z formalnego punktu widzenia, aby transakcja doszła do skutku, tak jak chce zarząd, instytucje finansujące Grupę CCC muszą się zgodzić na to, aby rosyjski biznes nie był elementem zabezpieczeń, które wcześniej wynegocjowały. Jak powiedział w czwartek Marcin Czyczerski, prezes CCC, banki już się na to zgodziły. Teraz potrzebna jest jeszcze zgoda posiadaczy obligacji CCC. Zarząd zwołał ich zgromadzenie na 20 czerwca.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W niedzielę pożar strawił budynek rumuńskiego parku logistycznego wynajmowany przez odzieżową grupę LPP i towar przeznaczony do dystrybucji. Firma szacuje straty. Są pierwsze decyzje.
Na żądanie nadzorcy podmioty chcące skupić akcje Krynicy Vitamin muszą zmienić treść wezwania. Dlaczego?
Grupa IMC w ostatnim czasie poprawiła wyniki, zredukowała zadłużenie i zmodernizowała park maszynowy. Nic dziwnego, że wpadła w oko Kernelowi. – Główny akcjonariusz nie planuje sprzedaży spółki – mówi Oleksandr Wierżihowskij, prezes IMC.
Do źródeł niespodzianek systemu kaucyjnego dołączają zapisy licencji dla operatorów. Do startu systemu kaucyjnego zostały trzy miesiące. A wciąż stoi przed nim wiele wyzwań.
Handlowa spółka zaprasza do sprzedaży do 46,2 mln akcji po cenie z przedziału 30,3 - 36,2 zł. Może na ten cel wydać maksymalnie 1,4 mld zł.
Dystrybucyjna grupa zwiększyła w maju sprzedaż o 40 proc. Zaskakująco mocny, aż trzycyfrowy wzrost przychodów zanotowała w Polsce.