Według danych otrzymanych od Domu Inwestycyjnego Investors oraz Biura Maklerskiego Alior Banku, w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji EMC Instytut Medyczny, ogłoszonym 28 maja przez spółki kontrolowane przez Penta (CareUp B.V. oraz Soporto Invest B.V.), zapisami zostało objętych 4480731 akcji EMC (53,81 proc. kapitału zakładowego), uprawniających do 52,74 proc. ogólnej liczby głosów na walnych zgromadzeniach.
Warto zaznaczyć, że jeszcze przed ogłoszeniem wezwania Penta Investments uzyskała poprzez spółkę zależną Soporto Invest B.V. kontrolę nad pakietem 14,6 proc. akcji EMC, dających 20,5 proc. ogólnej liczby głosów.
W efekcie łączna liczba akcji będąca w posiadaniu podmiotów z grupy Penta Investments wynosi 5696510, co stanowi 68,4 proc. ogólnej liczby akcji EMC i uprawnia łącznie do 7196548 głosów (73,2 proc. ogólnej liczby głosów w EMC).
Cena w wezwaniu została ustalona ostatecznie na poziomie 19,5 zł za jedną akcję EMC i zawierała premie w wysokości 15,59 proc. i 18,69 proc., do średniego kursu akcji odpowiednio z trzech i sześciu miesięcy oraz 16,7 proc. premii do kursu akcji na zamknięciu w dn. 27 maja, czyli z ostatniej sesji poprzedzającej dzień ogłoszenia wezwania. Pierwotna cena z wezwania wynosiła 18,8 zł.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników wezwania. Założony przez nas plan został wykonany. Jesteśmy największym akcjonariuszem w spółce z istotnym udziałem głosów na walnym zgromadzeniu. Zgodnie z wnioskiem złożonym w zeszłym tygodniu do zarządu EMC - czekamy na NWZA Spółki w sierpniu, podczas którego zamierzamy głosować za wycofaniem EMC z obrotu giełdowego - mówi Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.