Kolejnemu tygodniowi rozgrywek w ramach Gry Giełdowej Parkiet Challenge towarzyszyła kontynuacja spadków warszawskich indeksów. Rywalizacja jest trudna.

Lider sprzed roku wraca

Stopniowo rośnie liczba uczestników w inwestycyjnym konkursie „Parkietu". Niestety, czas rozgrywek przypada na trudną sytuację GPW – za nami tydzień, który zakończył się jeszcze większą przeceną szerokiego rynku niż pierwszy. To sprawia, że większa część uczestników jest pod kreską, jeśli chodzi o łączną stopę zwrotu.

Obecnie jesteśmy już po półmetku pierwszego etapu, a koniec drugiego tygodnia Parkiet Challenge był oczywiście kolejną okazją do rozdania nagród. Tym razem, by dostać się do pierwszej trójki, potrzeba było co najmniej 12,4-proc. stopy zwrotu. Najwyższy wynik wypracował użytkownik o nicku „Fikumiku". Kryje się pod nim osoba doskonale znana z poprzedniej edycji naszej gry – nie kto inny jak Paweł Czuba, który na pierwszym miejscu zakończył wówczas cały konkurs. Tym razem w drugim tygodniu gry osiągnął on nieco ponad 14 proc. zysku. Na drugim miejscu w tygodniowym rankingu, z 13,4-proc. stopą zwrotu, zameldował się użytkownik „Zenon", a na ostatnim miejscu podium znalazł się „Chelios", który pomnożył kapitał o 12,4 proc.

Od początku gry najpopularniejszą spółką wśród uczestników Parkiet Challenge jest Allegro, obecnie inwestycje wszystkich graczy w tę spółkę warte są blisko 2,6 mln zł. Dużym zainteresowaniem nadal cieszą się ponadto JSW oraz KGHM (po około 1,3 mln zł). Powyżej 1 mln zł uczestnicy mają jeszcze w akcjach Mercatora, który w poniedziałek mocno zyskiwał.

Wielu graczom inwestycja w Allegro przyniosła w poprzednim tygodniu duży awans w rankingu. Był wśród nich również „Fikumiku", który wygraną wywalczył dzięki walorom Allegro, a także JSW. Węglowa spółka znalazła się również w portfelu „Zenona". – Sytuacja na polskim rynku jest ciężka. Formując portfel, wykluczyłem banki, których notowania były już mocno wyśrubowane. Uwagę z kolei przykuwało Allegro będące po silnej przecenie – wspomina „Zenon". – W kolejnych dniach zeszłego tygodnia stawiałem jeszcze na JSW czy CD Projekt. O ile Allegro nie wystrzeli, będę jeszcze myślał o powrocie do tej pozycji – zapowiada „Zenon". Z kolei „Chelios" trzymał się akcji 11 bit studios.

Do 25 najlepszych uczestników rankingu tygodniowego Parkiet Challenge trafią nagrody. Za miejsce pierwsze jest to konsola do gier Nintendo Switch. Za drugie miejsce – czytnik Kindle Paperwhite 4, zaś za trzecie – słuchawki Jabra Evolve2 40. Dodatkowo dla 25 pierwszych osób w każdym z rankingów tygodniowych mamy do rozdania klucze cyfrowe do gier wideo produkcji Bloober Teamt, Klabater, QubicGames oraz Creepy Jar.

Dla najlepszej inwestorki oraz inwestora po pierwszym etapie mamy rowery elektryczne, ufundowane przez Groclin.

14 proc. w dwa tygodnie

W ogólnej rywalizacji prowadzi gracz „Hunter", który na koncie ma już przeszło 17 tys. zł (w porównaniu z 15 tys. zł kapitału startowego), co oznacza 13,7 proc. zysku po dwóch tygodniach. Odrobinę skromniejszy wynik ma „Zenon", który pomnożył początkowy kapitał o 13,4 proc. Na trzecim miejscu jest „Ojciec inwestor" z 12,16 proc. zysku. Do finału, w którym do zdobycia są m.in. nagrody finansowe, przejdzie najlepszych dziesięciu graczy z pierwszego etapu Parkiet Challenge.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści parkiet.com za pół ceny

KUP TERAZ

Najlepsza dziesiątka Parkiet Challenge po dwóch tygodniach (proc.)

Hunter 13,7

Zenon 13,4

Ojciec Inwestor 12,2

Disclaimeer 12,1

patixon 11,0

Chelios 10,3

Katol 8,8

igoro5 8,5

Jahonen 8,3

Gandalf1989 8,0

źródło: gra.parkiet.com