Spółka, która w czwartek zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW), ma ambicje zaistnienia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Planuje wydać na akwizycje zagraniczne od 10% do 20% z kwoty przeznaczonej na inwestycje.
"Strategia Ciechu będzie polegała na dwóch obszarach: organicznym, czyli inwestycje rozwojowe w grupie kapitałowej; a drugi obszar to nowe akwizycje, korzystając z tego, że kilka zakładów wielkiej syntezy chemicznej jest niesprywatyzowanych" - powiedział prezes Ciechu Ludwik Klinkosz dziennikarzom w czwartek.
"Nasza strategia zakłada akwizycje zagraniczne w tych produktach, które dają nam silną pozycję w Europie Środkowej" - dodał.
W wyniku zakończonej emisji publicznej akcji, przypływ gotówki do grupy kapitałowej wyniósł około 250 mln zł. Firma wypracowuje też znaczny zysk, zaś po emisji akcji uzyskała dużą dźwignię finansową.
"W drugiej połowie roku chcielibyśmy zakończyć co najmniej dwa projekty inwestycyjne. Teraz, po debiucie giełdowym, będziemy intensyfikować nasze działania związane z ich finalizacją" - powiedział Klinkosz.