Zysk skonsolidowany spadł o prawie 6% w porównaniu z I kwartałem 2004 r. Zarząd tłumaczy, że przyczyną były wyższe ceny surowców i niższy kurs euro. Około 30% sprzedaży grupa rozlicza w tej walucie. Przychody skonsolidowane w I kwartale wyniosły 542 mln zł i były prawie takie same jak przed rokiem.

Według prezesa Ludwika Klinkosza, skonsolidowany zysk netto Ciechu w II kwartale powinien być wyższy niż w I. Jego zdaniem, do końca roku powinno dojść do poszerzenia grupy kapitałowej o nowe spółki. Ciech interesuje się przejęciem udziałów m.in. w Organice Sarzynie, Zachemie oraz w dwóch firmach sodowych z Rumunii. Prezes Klinkosz twierdzi, że popyt na sodę rośnie. W jego ocenie, firma mogłaby sprzedać więcej sody niż obecnie produkuje.

Na inwestycje kapitałowe giełdowe przedsiębiorstwo może wydać nawet 300 mln zł. W kasie ma 1/3 tej kwoty. Resztę pieniędzy zmierza pożyczyć. Z zysku za 2004 r. Ciech chce wypłacić 30 groszy dywidendy na akcję.