"W tej chwili analizujemy wpływ tego wydarzenia [pożaru - przyp. ISB] na wartość Możejek i jej biznesowe funkcjonowanie" - powiedział Piekarz, odpowiadając na pytanie, czy w wyniku pożaru może się obniżyć cena Możejek w podpisanej umowie jej przejęcia przez PKN Orlen.
Dodał, że po analizie Orlen zastanowi się na wnioskami w tej sprawie i ewentualnymi krokami prawnymi w celu ewentualnych zmian w umowie.
Piekarz powiedział też, że PKN Orlen będzie się zastanawiał nad rozwiązaniem powstałej sytuacji z Jukosem i rządem litewskim.
W piątek premier Litwy Gediminas Kirkilas przyznał, że pożar może spowodować obniżkę wyceny rafinerii i propozycję obniżenia ceny ze strony Orlenu.
Według serwisu Baltic Business News, pożar spowoduje wielomilionowe straty dla rafinerii i dla Litwy.