Przegląd prasy

Aktualizacja: 22.02.2017 23:34 Publikacja: 27.03.2007 09:52

L?Express

26 marca 2007

Mecenat dla złotej pływaczki

Notowania Laure Manaudou wciąż idą w górę. Młoda francuska pływaczka, która bryluje w mistrzostwach świata w Melbourne, wpadła w oko obu Pinaultom. Ojciec Francois i syn Francois-Henri ogłosili

w niedzielę wieczorem, że za pośrednictwem należącej do nich spółki holdingowej Artemis podpisali czek na wiele milionów euro, by towarzyszyć w jej karierze. Ulubiona sportsmenka Francuzów już ma roczne dochody przekraczające milion euro, głównie z umów z takimi firmami jak Orange, EDF, Lastminute.com, Sporwear czy Lancel. W otoczeniu Francois Pinaulta podkreśla się z naciskiem, że nie chodzi o partnerstwo komercyjne, lecz o mecenat. Laure nie ma żadnych obowiązków.

The Guardian

26 marca 2007

Reklamy zapłacą

rachunek za komórkę

Tego lata brytyjskie nastolatki będą

mogły przestać nękać rodziców o zapłatę rachunków za telefony komórkowe. Startuje nowa usługa, dzięki której użytkownicy będą mogli dzwonić i wysyłać SMS-y za darmo, jeśli zgodzą się otrzymywać na swoje telefony reklamy.

Blyk, przedsięwzięcie byłego menedżera Nokii, wkrótce poinformuje, że podpisało umowy z Coca-Colą, L?Orealem i Buena Vistą, częścią imperium Disneya. Blyk, którego targetem są osoby od 16 do 24 lat, rozmawia też z operatorem komórkowym Orange o uruchomieniu usług za pośrednictwem tej właśnie sieci. Reklamo- dawcy zaczynają postrzegać komórki jako pożyteczne medium.

Financial Times

26 marca 2007

Lizbona skutecznie

obniża deficyt

Portugalia jest na najlepszej drodze do zmniejszenia deficytu budżetowego poniżej limitu obowiązującego w strefie euro, i to na rok przed uzgodnionym z Brukselą terminem. W zeszłym roku udało się bowiem zredukować deficyt bardziej niż prognozowano. Utrzymanie takiej tendencji zdejmie z Portugalii groźbę sankcji przewidzianych przez Traktat z Maastricht dla każdego kraju, którego deficyt przekracza wartość 3 proc. PKB. Twardy program reform premiera Jose Socratesa wywołał falę protestów i strajków w sektorze publicznym, ale rząd nie ugiął się i deficyt spadł w ub.r. do 3,9 proc. PKB. Był zatem mniejszy o 0,7 pkt proc. od przejściowego poziomu uzgodnionego z Komisją.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego