Zmiany w zarządzie

Aktualizacja: 22.02.2017 21:53 Publikacja: 30.03.2007 08:21

Rada nadzorcza Protektora powołała Franka Sistermanna na prezesa firmy obuwniczej. - Mam przygotować nową strategię działania. Będzie się wiązała ze znacznym poszerzeniem zakresu działalności spółki - mówi F. Sistermann. Dodał, że jego międzynarodowe doświadczenie pomoże zaistnieć przedsiębiorstwu na atrakcyjnym rynku europejskim.

Markowi Stryjewskiemu, dotychczas kierującemu giełdową spółką, powierzono stanowisko wiceprezesa. Zmiany są związane z przygotowywanym przejęciem niemieckiej firmy działającej w tej samej branży.

Na razie spółka nie precyzuje, kogo kupi. Według nieoficjalnych informacji, chodzi o niemieckiego producenta obuwia specjalistycznego (m.in. buty antystatyczne przeznaczone dla przemysłu spożywczego). Jest to wiodąca firma na swoim rynku, działająca jednak w niszowym segmencie. Jej roczne obroty są około dwukrotnie wyższe niż Protektora. Na tej podstawie można szacować, że sięgają około 20-30 mln euro.

Przejmowana firma nie posiada detalicznej sieci handlowej, a wyroby sprzedaje głównie poprzez rozwiniętą sieć dystrybutorów. Protektor zapowiada, że do podpisania listu intencyjnego może dojść już w przyszłym tygodniu.

Nowo powołany prezes jest Niemcem, od kilkunastu lat pracujący w naszym kraju. Ostatnio był dyrektorem generalnym polskiego oddziału szwedzkiej firmy Bong, specjalizującej się w produkcji kopert. Wcześniej szefował polskiej filii niemieckiej spółki poligraficznej Drescher Drucku, a także odpowiadał za rozwój sprzedaży w koncernie Henkel.

Dotychczas nie zdobył jednak doświadczenia w branży obuwniczej. - Może to i lepiej. Na rozwój spółki będzie patrzył główniej od strony biznesowej - mówi Piotr Szostak, wiodący akcjonariusz Protektora (ma ponad 9,4 proc. kapitału).

Zapowiedź przejęcia zagranicznej firmy poprawia notowania Protektora. Na wczorajszym zamknięciu kurs wzrósł o 13,4 proc., do 6,6 zł.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego