Polsat nie chce uczestniczyć w walce akwizytorów o klienta

Aktualizacja: 22.02.2017 10:06 Publikacja: 14.04.2007 11:13

Świetne wyniki i pierwsze miejsca w rankingach to za mało, żeby przekonać do siebie klientów. W marcu liczba członków tego OFE Polsat, jako jedynego wśród funduszy emerytalnych, zmniejszyła się. Niewiele, bo tylko o 19 osób, ale inne podmioty, zaliczane do grupy małych funduszy, radzą sobie dużo lepiej. OFE Pekao - nieco większy pod względem wielkości aktywów, ale z niższym udziałem w rynku liczonym liczbą członków niż OFE Polsat - podpisał prawie 580 nowych umów. OFE Pocztylion, także nieduży gracz, zwiększył w marcu liczbę klientów o 234 osoby.

Polsat, który w ubiegłym roku zarobił dla swoich uczestników najwięcej spośród wszystkich OFE (22,71 proc.), praktycznie nie prowadzi aktywnej akwizycji (jego agenci to grupa zaledwie kilkunastu osób).

Towarzystwo stawia na call-center i Internet i nie zamierza tej strategii zmieniać. - Nie chcemy uczestniczyć w wędrówce klientów z jednego funduszu do drugiego - wyjaśnia Anna Horsecka, prezes PTE Polsat.

Dopływ klientów zapewnia funduszowi uczestnictwo w losowaniach (do funduszy osiągających dobre wyniki ZUS przydziela w drodze losowania osoby, które w odpowiednim czasie nie przystąpiły do OFE).

Z nieoficjalnych informacji wynika także, że PTE Polsat jest zainteresowany PTE Skarbiec-Emerytura, wystawionym na sprzedaż przez BRE Bank. Przejęcie tego towarzystwa (wymienia się pięciu kandydatów na zakup PTE Skarbiec-Emerytura) to najszybszy sposób na powiększenie udziału w rynku.

Na koniec marca do OFE należało 12,66 mln osób. Liczba członków funduszy zwiększyła się w ubiegłym miesiącu o 18,2 tys.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego