Robert Jagiełło jest kandydatem na przewodniczącego rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. BFG zajmuje się wypłatą depozytów gwarantowanych w przypadku upadłości banków, a także działalnością pomocową na rzecz sektora bankowego. Jutro na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych posłowie mają zaopiniować wspólny wniosek Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego w sprawie powołania Jagiełły.
Robert Jagiełło jest bliskim współpracownikiem prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Jako jeden z pierwszych otrzymał stanowisko doradcy szefa NBP. Równocześnie Jagiełło jest wykładowcą warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej (zgodnie ze stroną internetową uczelni, pracuje w Zakładzie Regulacji Instytucjonalnych i Analiz Bankowych Katedry Bankowości).
Powołanie doradcy prezesa NBP na stanowisko przewodniczącego rady BFG zakończy wymianę na najwyższych szczeblach kadr w funduszu. Niedawno swoich członków rady zmieniły resort finansów i NBP (w radzie zasiadają jeszcze przedstawiciele Związku Banków Polskich). Zmieniona rada przeprowadziła konkurs na stanowiska członków zarządu BFG. W efekcie od kilku dni na stanowisku prezesa zasiada Małgorzata Zaleska z katedry bankowości SGH. Członkami zarządu zostali Joanna Wielgórska-Leszczyńska, która kilka lat temu była członkiem zarządu NBP odpowiedzialnym za rachunkowość, i Adrian Markiewicz (wcześniej pracował w Banku Ochrony Środowiska). Przedstawiciele ZBP zaproponowali do zarządu Marka Pyłę (to jedyna osoba, która utrzymała stanowisko w zarządzie funduszu) oraz Krystynę Majerczyk-Żabówkę, która w przeszłości była m.in. wiceprezesem Banku Gospodarki Żywnościowej (ostatnio pracowała w PKO BP).