"Potencjał Roya w Polsce oceniamy na 100 sklepów. Nasze plany mówią, że powinniśmy doinwestować go kwotą ok. 15 mln zł na okres dwóch lat, aby tempo rozwoju sieci było dynamiczne" - powiedział dziennikarzom Banasiak.
Obecnie działa 10 sklepów Roy, producenta odzieży męskiej z segmentu casual, w tym trzy franszyzowe. Do końca tego roku ich liczba ma się podwoić. W ciągu 5-6 lat spółka chce otwierać w dużych i mniejszych miastach 20 sklepów marki Roy rocznie.
"Przy 30 sklepach wielkość nakładów na koszty stałe i koszty marketingu będzie na tyle mniejsza, że będziemy mogli obniżyć cenę asortymentu o 10-15%" - powiedział prezes.
Monnari posiada już 35 lokalizacji na nowe sklepy, które pierwotnie w 2008 i 2009 roku zamierzało przeznaczyć na salony marki obuwniczej Tamaris. Spółka poinformowała we wtorek, że odstąpiła od negocjacji z niemiecką grupą Wortmann w sprawie podpisania umowy partnerskiej, ze względu na brak wpływu na tworzenie kolekcji na polski rynek. Jak powiedział Banasiak, Monnari raczej nie powróci do rozmów na ten temat.
Obecnie funkcjonują 3 sklepy z obuwiem marki Tamaris, ale prawdopodobnie Monnari odsprzeda je niemieckiej grupie.