Przejęcia mogą być nieco później niż planowano

Aktualizacja: 27.02.2017 11:50 Publikacja: 18.06.2008 08:13

Giełdowej spółce prawdopodobnie nie uda się do końca czerwca sfinalizować rozmów w sprawie zakupu udziałów w firmach: Copi i T-Matic Systems.

Arcus podpisał list intencyjny z pierwszym z podmiotów jeszcze na początku lutego. Podobny dokument z drugą z wymienionych spółek został parafowany w połowie marca. Przejęcia mają być zamknięte do końca półrocza.

Mimo że strony nie informowały o przebiegu rozmów, to ich przedstawiciele zapewniają, że nie zostały zerwane. - Negocjacje są w ostatniej fazie. Robimy wszystko, żeby transakcje sfinalizować do końca czerwca, ale do ich zamknięcia potrzeba jednak zgody obydwu stron - powiedział wczoraj Bartłomiej Żebrowski, prezes Arcusa. Zapewnił, że zarządzana przez niego firma zakończyła już badanie finansowe i prawne Copi i T-Matic Systems.

W podobnym tonie wypowiedział się Robert Wodziński, prezes Copi. - Mam nadzieję, że wkrótce spotkam się z zarządem Arcusa i ustalimy szczegóły transakcji - stwierdził. Kierowana przez niego firma specjalizuje się w dystrybucji produktów i usług z obszaru przechowywania i ochrony informacji.

Giełdowa spółka, zgodnie z listem intencyjnym, chce kupić 100 proc. udziałów w Copi, za co zapłaci od 12 do 18 mln zł. Wodziński przyznał, że szanse na parafowanie umowy w ciągu najbliższych kilkunastu dni są już niewielkie. - Dopuszczamy scenariusz, że zamkniemy transakcję w lipcu - stwierdził.

Również przedstawiciel T-Matic Systems zapewnił, że spółka nie zrezygnowała z planów dołączenia do grupy Arcus. - Rozmowy powoli zmierzają do finału - mówił Adam Zalewski, wiceprezes spółki. Pytany o szczegóły, odesłał do kupującego. Arcus chce objąć 55 proc. udziałów w firmie specjalizującej się w rozwiązaniach telematycznych (narzędzia controllingowe do optymalizacji kosztów w transporcie osobowym, ciężarowym i maszynach roboczych). Za ten pakiet ma zapłacić 3,5 mln zł.

Giełdowa spółka, po umorzeniu postępowania przez Komisję Nadzoru Finansowego, niezwłocznie złożyła wniosek o wprowadzenie akcji serii B (były sprzedawane z zeszłorocznym IPO) do obrotu. Wczoraj po południu zarząd GPW zdecydował, że asymilacja nastąpi 19 czerwca.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego