Szwarc, który od 1999 r. był związany z Credit Suisse, wspólnie z Jakubem Leonkiewiczem będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój relacji z klientami w Polsce.
– Spodziewamy się kolejnych prywatyzacji. Oczekujemy także wzrostu aktywności wśród prywatnych klientów, a także ekspansji polskich dużych firm za granicę. Dla nas oznacza to możliwość świadczenia usług zarówno w obszarze doradztwa, jak i finansowania – mówi Walter Schuster odpowiedzialny w JP Morgan za rynki Europy Środkowo-Wschodniej.
– Oczekujemy także, że polskie firmy będą chciały różnicować formy finansowania, odchodząc od zadłużania się w lokalnych bankach na rzecz pozyskiwania międzynarodowego kapitału. Oczekujemy także wzrostu przepływów w transakcjach wtórnych, szczególnie na rynku akcji – dodaje Schuster.
W planach JP Morgan oprócz działań w ramach bankowości inwestycyjnej, jest także otworzenie swojego oddziału w Polsce. Ostatnio swoje biuro w Warszawie otworzył bank inwestycyjny Goldman Sachs. Wcześniej na taki krok zdecydowały się także UBS oraz Credit Suisse.
JP Morgan od 2006 r. jest zdalnym członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W maju obroty banku na polskim rynku akcji wyniosły 172 mln zł. Stanowiło to jednak niecałe 0,4 proc. aktywności wszystkich biur. Z majowych danych wynika, że udział zagranicznych członków giełdy w obrotach jest coraz większy. W ubiegłym miesiącu był on rekordowo wysoki i wyniósł 25,4 proc.