Na spotkaniu rozmawiano o inwestycjach. - W pierwszym etapie zakładamy inwestycje rzędu 2 mld złotych we wszystkich czterech zakładach wchodzących w skład Grupy Azoty (Tarnów, Police, Kędzierzyn i Puławy)- powiedział Budzanowski. - Ministerstwo traktuje sektor chemiczny za strategiczny – dodał minister.
Pod koniec listopada Grupa Lotos i Zakłady Azotowe Tarnów podpisały porozumienie dotyczące wykonania wstępnego studium wykonalności dla dwóch potencjalnych projektów - instalacji krakingu parowego i produkcji polietylenu oraz kompleksu instalacji aromatów.
Minister informował wówczas, że spółki rozpoczną inwestycję w nową instalację petrochemiczną w Gdańsku w 2014 roku, a oddanie do użytku zakładu przewidziane jest na przełom 2017-2018 roku. Projekt może być wart 5-6 mld zł.
Azoty chcą dalej przejmować. Wyrażą zgodę, jeśli Puławy wystąpią o kupno spółki Organika-Sarzyna od Ciechu. Sama spółka wystartowała także w przetargu o kupno Siarkopolu.
Prospekt emisyjny gotowy
Prezes Marciniak na spotkaniu z ministrem powiedział, że wczoraj złożono ostatnie aktualizacje za III kwartał w Komisji Nadzoru Finansowego.