Od 2003 r. 44 proc. ze skazanych nie trafiło do więzienia – jak wynika z obliczeń agencji Bloomberg. W przypadku pozostałych średnia kara więzienia wyniosła 18,4 miesiąca
[srodtytul]Im większe zyski, tym dłuższe wyroki[/srodtytul]
Według Kirby Behre z Paul, Hastings, Janofsky & Walker, autora „Federal Sentencing for Business Crimes”, oszustwa księgowe przyczyniają się do strat w całym sektorze inwestycyjnym i jest to poważny problem. Jednak jeżeli oszust zyskał jedynie 12 tys. dolarów dzięki kilku transakcjom – nie jest to wielkie oszustwo.
[link=http://www.parkiet.com/artykul/879923.html]Współzałożyciel Galleonu, Raj Rajaratnam[/link], oskarżony o osiągnięcie 45 mln USD z tytułu nielegalnych transakcji, zostanie osądzony w przyszłym miesiącu. Rajaratnam nie przyznaje się do winy, grozi mu za to długi wyrok więzienia ze względu na skalę oszustwa.
Danielle S. Chiesie, była konsultant z New Castle Funds przyznała się do przekazania poufnych informacji Rajaratnamowi oraz innym osobom. 13 maja ma zostać ogłoszony wyrok w jej sprawie. Przewidziane prawem kary to 37 do 46 miesięcy. Zysk New Castle uzyskany dzięki oszustwu Chiesie ocenia się na 1 milion do 2,5 mln dolarów.