21 kwietnia 2015 Sarao został aresztowany i postawiono mu 22 zarzuty, w tym oszustwo i manipulowanie rynkiem giełdowym. Maksymalnie groziło mu 380 lat więzienia.
Według amerykańskiego rządu brytyjski trader zarobił dziesiątki miliony dolarów stosując nielegalną praktykę zwaną spoofingiem, polegającą na szybkim składaniu i wycofywaniu zleceń giełdowych.
6 maja 2010 roku nowojorski indeks Dow Jones Industrial Average w ciągu minut stracił prawie 1000 punktów zanim się odbił. Ten dzień przeszedł do historii jak Flash Crash, a winą obarczono Navindera Singha Sarao. Jego odpowiedzialność za to wydarzenie wciąż jest kwestią dyskusyjna, ale wydarzenie to unaoczniło jak kruche są fundamenty rynku giełdowego w świecie szybkich komputerów.
Kaucję ustalono na 5,05 miliona funtów (6,3 miliona dolarów). Była to dużą kwota, ale według ksiąg Nav Sarao Futures Limited, firmy należącej do aresztowanego tradera, w ciągu pięciu minionych lat zarobił on 30 miliony funtów. Okazało się, że Sarao nie mógł opłacić kaucji, ponieważ większość jego majątku ulokowana została w trustach zarejestrowanych w rajach podatkowych i miały one bardzo skomplikowaną strukturę. .
Po kilku tygodniach spędzonych przez Sarao w więzieniu Wandsworth jego prawnicy zawarli porozumienie z władzami. Obiecali, ze jeśli Departament Sprawiedliwości USA i Commodity Futures Trading Commission (nadzorująca rynek terminowy) nie sprzeciwią się redukcji kaucji do 50 tys. funtów firma Sarao postara się odzyskać jego pieniądze.