Reklama

Niepewność bije w funta

Funt brytyjski tracił w poniedziałek około 1 proc. wobec dolara. Za 1 funta płacono po południu 1,26 dolara, czyli najmniej od 18 miesięcy.
Niepewność bije w funta

Foto: AFP

Brytyjska waluta traciła również około 1 proc. wobec złotego – za 1 GBP płacono 4,74 zł, najmniej od sierpnia. Bezpośrednim impulsem do osłabienia funta były doniesienia, że premier Theresa May przełoży głosowanie w parlamencie w sprawie umowy o warunkach brexitu.

Głosowanie było wcześniej zapowiedziane na wtorek, ale rząd uznał, że nie ma szansy go wygrać w tym terminie. Szanse na przyjęcie brexitowej umowy w kształcie wynegocjowanym z Brukselą wyglądały na bardzo małe. W weekend premier May telefonowała do kilku europejskich przywódców, przekazując im, że bez ustępstw Unii Europejskiej nie uda się przepchnąć tej umowy w parlamencie. W nadchodzących dniach będzie próbowała uzyskać te ustępstwa.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama